Współczesne folie chroniące lakier są zaawansowane, o natychmiastowym działaniu i wysokiej skuteczności stworzonej przez doświadczonych producentów.

Dzięki zastosowaniu nanotechnologii i odpowiedniemu połączeniu materiałów, nowoczesna folia ochronna może również zapewniać samoregenerację powierzchni. Ta funkcja szybko naprawia drobne zadrapania bez konieczności używania opalarek lub ponownych wizyt w centrum instalacyjnym.

Najlepszym zabezpieczeniem pojazdu jest folia ochronna

Na czym polega oklejanie samochodu folią chroniącą lakier

Od czasów wprowadzenia na rynek folia ochronna była dopracowywana i ulepszana pod kątem zastosowań motoryzacyjnych konsumenckich i profesjonalnych. Wprowadzenie do sprzedaży najnowszych folii zapewnia zwiększoną ochronę przed promieniowaniem UV, jednocześnie zmniejszając uszkodzenia powierzchni lakieru pojazdu w wyniku utleniania, korozji, zarysowań i odprysków. Jedną z największych zalet nałożenia folii chroniącej lakier, jest jej zdolność do pochłaniania uderzeń małych kamieni, gałęzi drzew i żwiru drogowego. Jednakże, gdy warstwa wierzchnia folii zostanie uszkodzona, zastosowanie bezpośredniego źródła ciepła może naprawić te drobne niedoskonałości. Taką usługę można zamówić w tym samym serwisie, w którym zainstalowano folię.

Zdolność do odbijania gruzu drogowego sprawia, że jest to lepsze rozwiązanie ochronne niż powłoka ceramiczna. Folia jest powszechnie używana do ochrony lakieru samochodu z przodu, jednak może być nakładana na dowolną część lakieru pojazdu i inne powierzchnie, w tym przedni zderzak, panel wahacza, maskę i zderzak. Zabezpieczając te części pojazdu ochronną folią do lakieru, znacznie zmniejsza się uszkodzenia spowodowane odłamkami kamieni, sokami drzew, zaschniętymi owadami, odchodami ptaków i innymi zanieczyszczeniami.

W połączeniu z niezrównanym połyskiem, przejrzystością i hydrofobowością, oklejanie samochodu Wrocław jest najbardziej zaawansowanym i najlepszym rozwiązaniem chroniącym lakierem pojazdu przed uszkodzeniami. Nowoczesne folie zawierają również nanotechnologię w kleju, który wypełnia zawirowania i niedoskonałości fabrycznego lakieru.