W pojazdach znajdziemy filtry odpowiedzialne za filtrację powietrza, który bierze udział w spalaniu paliwa w silniku, dodatkowo stosowane są także filtry kabinowe, które filtrują powietrze dostające się do środka pojazdu czy też kabiny samochodu ciężarowego.

Oczywiście obada te filtry zasadniczo pełnią tą samą funkcję, jednak ich konstrukcje mogą być nieco inne, są także umiejscowione w innych częściach pojazdu. Zasadniczo filtr kabinowy odpowiedzialny jest za oczyszczenie powietrza, które dostaje się do pojazdu, następnie może być ono ogrzewane, zabezpieczając pasażerów oraz system klimatyzacji naszego pojazdu.

Filtry kabinowe w pojazdach osobowych i ciężarowych

Dlaczego stosujemy filtry kabinowe?

Oczywiście mogą być to zwykłe tradycyjne filtry, które będą wychwytywany różnego rodzaju mniejsze lub też większe zanieczyszczenia, będą chroniły, dodatkowo będą one wyłapywały także wilgoć. Możemy zakupić także nowoczesne filtry kabinowe, które posiadają węgiel czy też jony srebra, które nie tylko filtrują, ale także wyłapują niektóre substancje niebezpieczne z powietrza, oczyszczając je. Oczywiście możemy zakupić różne filtry do różnych rodzajów pojazdów, należy zwrócić uwagę, aby wybierając filtr dobrać go do modelu, rocznika samochodu, który posiadamy.

W tym przypadku usuwany jest kurz i pył, który znajduje się na powierzchni jezdni, pył który wznoszą samochody jadące przed nami. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, iż chronią one alergików przed pyłkami roślin, zarodnikami grzybów, dodatkowo usuwają także cząstki asfaltu czy też gumy, która powstaje w przypadku ścierania kół pojazdów o jezdnię. Dzięki temu możemy uzyskać w środku pojazdu powietrze oczyszczone, czyste, i wolne od różnego rodzaju alergenów. Oczywiście powinny być to filtry, które będą także oddzielały wilgoć, w tym przypadku stosowane są różne rodzaje włókniny, posiadają one właściwości wpływające na niski opór powietrza, z drugiej strony mogą usuwać cząsteczki o wielkości 1 mikrona.

Filtry kabinowe mogą niwelować także różnego rodzaju zapachy, dlatego jest to bardzo dobra bariera dla wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Naturalnie znajdują się one także w samochodach ciężarowych, także firmy Man filtr powietrza kabinowy – DBK Parts z pewnością pozwoli nam na uzyskanie w kabinie czystego powietrza, co bardzo pozytywnie wpłynie na komfort jazdy.

Części oryginalne, zamienniki i akcesoria do ciężarówek

Jeśli zauważyłeś problem ze swoją flotą, potrzebujesz niezawodnych części zamiennych lub oryginalnych, aby uniknąć poważnych awarii i przestojów w transporcie towarów. W dobrze zaopatrzonych hurtowniach online z częściami i akcesoriami do aut znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby samochód ciężarowy wrócił na trasę.

Niezależnie od tego, czy masz ciężarówki dostarczające zapasy, pojazdy logistyczne, czy jakikolwiek inny rodzaj floty ciężarówek, dla twojej firmy ważne jest, aby każdy pojazd był bezpieczny i niezawodny na drodze. Podobnie jak w przypadku samochodu osobowego, wykonywanie napraw i regularna konserwacja jest najlepszym sposobem, aby małe problemy nie przekształciły się w poważne. Możesz bez problemów znaleźć do swojej ciężarówki akcesoria w hurtowni części do tych pojazdów. Od lampek ostrzegawczych na desce rozdzielczej po dziwne dźwięki wydobywające się z wydechu, nigdy nie powinieneś ignorować żadnego z tych znaków. W większości przypadków okaże się, że naprawa jest łatwa i niedroga, a najlepszym rozwiązaniem jest wymiana wadliwej czy zużytej części na nową.