Budowanie zupełnie nowej strony internetowej może być zabawą lub może być kłopotliwe, a nawet połączenie tych dwóch.

Może być trudno zobaczyć, od czego zacząć, kogo możesz poprosić o radę i jaki budżet będziesz potrzebować. Poniższy artykuł to zbiór wskazówek, które omówią niektóre z podstaw projektowania, dzięki czemu możesz zacząć już dziś.Nie zaniedbuj kaskadowych arkuszy stylów. Korzystanie z arkusza stylów ułatwia nadanie wszystkim stronom tego samego wyglądu i stylu. Zmniejsza również rozmiar pliku stron, ponieważ plik CSS można uzyskać raz na serwerze, a następnie z lokalnej pamięci podręcznej użytkownika.Upewnij się, że Twoja witryna pomyślnie przeszła test NoScript. Rozszerzenie NoScript można pobrać dla Mozilla Firefox; dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoja witryna może zostać przeczytana. Niektóre rzeczy nie będą działać, jeśli nie będą skrypty.Upewnij się, że wszystkie Twoje strony internetowe rzeczywiście mają tytuły i upewnij się, że są one opisowe. Zaskakująca liczba stron internetowych nazywana jest „dokumentem bez tytułu” lub „nowym dokumentem”. To nie tylko odbiera odwiedzającym użyteczną informację do zapamiętania Twojej witryny, ale także całkowicie niszczy Twoje SEO, ponieważ wyszukiwarki mają duży wpływ na tytuły stron podczas rankingowania witryn.Aby przyspieszyć ładowanie stron internetowych, należy skompresować wszystkie obrazy na stronie internetowej. Jeśli masz obrazy, które są skompresowane, strony ładują się znacznie szybciej. Nic nie jest bardziej frustrujące dla widzów niż czekanie na załadowanie grafiki 250k, kiedy tak naprawdę powinno być tylko 20k.Skorzystaj z usługi śledzenia, zamiast wyświetlać swój licznik odwiedzin, aby wszyscy mogli je przeczytać. Wiele stron internetowych nadal wyświetla swoje liczniki, jednak nie służą one żadnemu celowi. Dostępnych jest wiele wysokiej jakości usług śledzenia, a niektóre są nawet bezpłatne. Użyj ich zamiast pokazywać, ile osób Cię odwiedza.Dowiedz się, jak używać kolorów, aby wpływać na czytelników. Każdy kolor ma pewne wrażenie, które może wywołać. Na przykład używanie czarnego tła lub obrazów może wywołać uczucie depresji i ciemności. Użycie koloru takiego jak żółty kojarzy się ze szczęściem. Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych, których nie chcesz przegapić

Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z psychologią kolorów podczas określania schematu kolorów witryny.Zbuduj swoją stronę internetową za pomocą systemu zarządzania treścią.

Wiedza o tym, jak zbudować stronę internetową przy użyciu tylko HTML i CSS, to dobra podstawowa wiedza, ale może ona stworzyć tylko statyczną stronę internetową. Projektowanie stron internetowych ewoluowało w kierunku dostarczania dynamicznych treści. Jeśli połączysz swoje umiejętności kodowania z systemem zarządzania treścią, możesz zbudować praktycznie dowolny rodzaj strony internetowej, jaką tylko zechcesz.Dodanie odpowiednich zdjęć jest zawsze dobrym sposobem na uatrakcyjnienie i uatrakcyjnienie witryny. Twoja witryna wygląda bardziej przyjaźnie, gdy zawiera zdjęcia. Ludzie będą spędzać więcej czasu w Twojej witrynie, rozglądając się, gdy zobaczą zdjęcia, które chcą kliknąć.Metatagi używane na każdej stronie Twojej witryny mogą zwiększyć liczbę odwiedzających Twoją witrynę. Jest to ważny czynnik projektowy. Posiadanie metatagów o wysokiej jakości pomoże pokazać wyszukiwarkom, o czym jest Twoja witryna. Jeśli używasz metatagów, które nie odpowiadają Twoim treściom lub odbiorcom docelowym, nie spodziewaj się dużej liczby odwiedzających.Aby pomóc Ci samodzielnie tworzyć dobre strony internetowe i naprawiać błędy, naucz się języków komputerowych. Uczenie się, jak faktycznie działa strona internetowa, pomoże Ci szybko naprawić ewentualne błędy. Umiejętność radzenia sobie z problemami w Twojej witrynie pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał polegać na pomocy z zewnątrz, aby naprawić sytuację.Po przeczytaniu tego artykułu możesz czuć się przygotowany do rozpoczęcia tworzenia swojej witryny. Jesteś gotowy, aby ustalić budżet, poszukać więcej dobrych rad i zacząć robić notatki na temat tego, czego chcesz od swojej witryny. Rozpoczęcie dzisiaj doprowadzi do wspaniałej witryny w przyszłości!