Jednym z najczęściej występujących chwastów w naszym kraju jest zdecydowanie mlecz polny, często możemy spotkać go w różnego rodzaju uprawach, występuje także często na dzikich łąkach, pastwiskach.

Oczywiście warto zwrócić uwagę iż jest to roślina niepożądana w przypadku pastwisk, charakteryzuje się ona dość dużą zawartością różnego rodzaju toksyn, co może wpływać negatywnie na zwierzęta przykładowo krowy które będą pasły się na danym areale. Dlatego też wykorzystuje się obecnie różnego rodzaju środki ochrony roślin które pozwalają na bardzo skuteczne wyeliminowanie mlecza polnego z upraw czy też z danych areałów.

Co może zagrażać roślinom uprawnym?

Jak skutecznie pozbywać się mlecza polnego z naszych upraw?

Oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę aby dostosować herbicydy do danej uprawy, jeżeli zauważamy w danej uprawach zbyt dużą ilość mlecza polnego wówczas możemy wykorzystać odpowiednie herbicydy selektywne które będą usuwały tego rodzaju chwasty, przy czym nie będą wyżadzały szkód roślinom uprawnym. Naturalnie warto także zwrócić uwagę aby wykonać oprysk prawidłowo, w tym wypadku należy odpowiednio wymieszać i dobrać proporcji jeżeli chodzi o oprysk oraz wodę. Dodatkowo także powinniśmy pamiętać o tym aby wykonywać opryski w określonym czasie.

Często opryski wykonuje się w nocy, wówczas parowanie będzie dużo mniejsze, zwłaszcza kiedy będziemy opryskiwali w okresie późnej wiosny czy też w okresie letnim możemy mieć do czynienia z dość wysokimi temperaturami, wówczas środki ochrony roślin mogą zbyt szybko wyparować z powierzchni liści czy też z powierzchni gleby dlatego oprócz może być nieefektywny. Powinniśmy zatem wybrać odpowiednią temperaturę, dlatego też często pora nocna będzie najbardziej odpowiednia.

Jak wiadomo https://innvigo.com/mlecz-polny jest dość dużym problemem występuje on na terenie całego kraju w różnego rodzaju uprawach, dlatego też często będziemy poszukiwali środków które będą usuwały tego rodzaju problemy. Warto zwrócić uwagę iż jest to roślina kilkuletnia, zatem będzie odradzała się wiosną. Dlatego też należy wykorzystać bardzo specjalistyczne środki ochrony roślin które pozwolą na wyeliminowanie tego rodzaju chwastów.