Jeśli rozważasz szkło jako materiał do budowy schodów, prawdopodobnie szklana klatka schodowa ma więcej zalet, niż wiele osób myśli.

Zrozumienie korzyści, jakie mogą przynieść szklane schody we wnętrzu, zapewni, że takie rozwiązanie zapewni maksymalny efekt dla twojego projektu i świetnie sprawdzi się we wnętrzu.

Szklane schody we wnętrzu mają wiele zalet

Trwałe i odporne na zużycie schody szklane i balustrady

Jednym z głównych powodów, dla których elementy szklane są dziś tak popularne w projektowaniu domów, jest to, że pomagają stworzyć iluzję większej przestrzeni w budynku. Balustrady i schody szklane są bardzo popularne wśród właścicieli domów i budynków komercyjnych, ponieważ mają tę zaletę, że nie zasłaniają światła w pomieszczeniach. Zaletą instalacji szklanych schodów i balustrad jest możliwość dodania odrobiny nowoczesnego wyrafinowania do każdego budynku, w którym taka klatka schodowa jest zamontowana.

Balustrady i schody szklane nie tylko świetnie wyglądają, ale są również łatwe do utrzymania w czystości. Łagodne środki do czyszczenia szkła wraz z niestrzępiącą się i miękką szmatką to wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać klatkę schodową ze szkła w doskonałym stanie i wyczyścić ją w ciągu zaledwie kilku minut. Balustrady i schody szklane nie tylko wspaniale wyglądają, ale są też wyjątkowo solidne, mocne i trwałe. Dodatkowo zastosowane do produkcji klatek schodowych szkło będzie wymagać niewielkiej lub żadnej konserwacji. Szklane balustrady zapewniają dużą wszechstronność wzorniczą i doskonale uzupełniają wszelkie inne materiały, które są zastosowane do wykonania schodów. Ładnie prezentują się przykładowo schody drewniane ze szklanymi balustradami, czy szklane stopnie w połączeniu z drewnem lub metalem.

Dzisiejsza technologia umożliwia wytwarzanie szkła, które jest mocne i bezpieczne. W rzeczywistości grube, hartowane szkło, z którego wykonuje się schody szklane balustrady, rzadko pęka. Rozbicie takiego mocnego szkła wymaga ekstremalnego nacisku strukturalnego, ponieważ często jest ono tak wytrzymałe jak stal.