Jeżeli poszukujemy krzeseł do naszego salonu, zestawu krzeseł do stołu, możemy wybrać spośród wielu różnych modeli, będą to krzesła drewniane, metalowe, posiadające różne rodzaje obicia z imitacji skóry, tkaniny.

Dużą popularnością cieszą się oczywiście krzesła drewniane, które możemy wykorzystać w kuchni czy w jadalni, dopasować je kolorystycznie do naszego stołu.

Jak wybrać krzesła drewniane do kuchni i jadalni?

Krzesła klasyczne czy nowoczesne?

Dostępne są krzesła w różnym stylu, klasycznym czy też nowoczesnym. Możemy dopasować je do wystroju naszego wnętrza, innych mebli, jeżeli posiadamy meble klasyczne, można wybrać krzesła drewniane w stylu Ludwik. Jeżeli nasze wnętrze ma być nowoczesne, wówczas możemy wybrać modele drewniane o prostej budowie, posiadające podparcie pod łokcie, modele kubełkowe. Siedziska foteli mogą być wykonane z grubej gąbki dając maksymalny komfort, lub też mogą być to siedziska z drewna, wszystko zależy od naszych preferencji.

Kupując krzesła drewniane możemy wybrać różne rodzaje wykończenia, może być to przykładowo buk, orzech w różnych kolorach jaśniejszych lub ciemniejszych, wenge czy też w kolorze czarnym. Podobnie możemy wybrać także często kolorystykę siedziska, dobrać także zabezpieczenie nóżek, może być to przykładowo ślizgacz filcowy lub też plastikowy. Warto zwrócić uwagę, aby krzesła posiadały nóżki zabezpieczone we właściwy sposób, aby nie rysowały podłogi, będzie to istotne zwłaszcza w przypadku kiedy posiadamy podłogę drewnianą. Możemy zwrócić także uwagę na ciężar krzesła, jego stabilność, czy jest ono wykonane z materiałów, które gwarantują odpowiednią wytrzymałość.

Obecnie coraz częściej wybieramy krzesła, które nawiązują do stylu lat 60 i 70, charakteryzujące się drewnianymi nogami, solidną konstrukcją. Oczywiście w przypadku siedziska możemy wybrać obicie materiałowe, imitacje skóry. Siedzisko powinno posiadać odpowiedni kształt, który będzie zapewniał nam maksymalną wygodę, obecnie stosuje się cyfrowe frezowanie, aby uzyskać jak największą dokładność.