Płytki są powszechnie używane w kuchni, łazience czy przedpokoju, często kładziemy je również w salonie czy na zewnątrz, na balkonie lub tarasie.

Jeśli szukasz płytek eleganckich i ponadczasowych, warto postawić na neutralną kolorystykę, dobrym przykładem są płytki Egen Chicago w szarych odcieniach, przypominające wyglądem surowy beton. Płytki te znajdziemy w kilku rozmiarach i z powierzchnią lekko matową lub błyszczącą, odpowiednio podkreślą pomieszczenia urządzone w stylu minimalistycznym, nowoczesnym, industrialnym.

Uniwersalne płytki podłogowe i ścienne

Szare Egen Chicago płytki z efektem betonu

Kilka formatów płytek z kolekcji Egen Chicago, 30×60 cm, 60×60 cm oraz 60×120 cm, pozwala na wszechstronne zastosowanie na ścianach i podłogach w pomieszczeniach różnej wielkości. Można również w łazience użyć kilku rozmiarów płytek, aby uzyskać ciekawy efekt, stworzyć modułową kompozycję. Płytki gresowe są niezwykle trwałe i odporne, ich estetyczny wygląd nie ulega z czasem pogorszeniu. Co więcej, płytki imitujące kamień czy beton dają możliwość całkowitej kontroli nad efektem wizualnym wnętrza.

Gres układany na zewnątrz jest bardzo odporny na mróz i niekorzystne warunki atmosferyczne, nie odbarwia się od słońca, oznacza to, że płytki gresowe można bezpiecznie instalować na balkonie, patio czy tarasie. Płytki z gresu imitujące kamień są niezwykle odporne na ścieranie i zarysowania, w przeciwieństwie do niektórych kamieni naturalnych, które czasami mogą być wrażliwe na ten czynnik. Gres oferuje doskonałe parametry wytrzymałościowe, jednocześnie pozwala na wybór wielu kolorów i ciekawego wzornictwa płytek, które można położyć w łazience, kuchni, przedpokoju czy na zewnątrz.

Płytki z kolekcji Egen Chicago mają dwa odcienie szarości, jaśniejszy i ciemny, dostępne są z różnymi wykończeniami powierzchni, sugar czyli półpoler i błyszczącą. Kilka rozmiarów pozwala na wszechstronne zastosowanie takich płytek w domu lub biurze. Płytki Chicago możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/CHICAGO/7541, jest to płytka gresowa rektyfikowana gatunku pierwszego, zatem będzie odporna na ścieranie i uszkodzenia, a mrozoodporność pozwala na użycie ich na zewnątrz. Neutralna kolorystyka dobrze pasuje do nowoczesnych wnętrz.