Masz zamiar w najbliższym czasie, otworzyć własną firmę transportową? Nie wiesz co jednak zrobić, aby móc świadczyć usługi transportowe, jednocześnie co trzeba zrobić aby spełnić pewne aspekty typowo formalne, związane z prowadzeniem takiej działalności? Często nie jesteśmy świadomi jednego, iż nie jest nam potrzebna wyłącznie licencja, ale też coś znacznie więcej, czyli uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych, ewentualnie jego użyczenie, na co decyduje się zresztą wielu przedsiębiorców.

Oczywiście mowa tutaj nie tylko o transporcie ciężarowym, ale też tym który odbywa się za pomocą busów, gdzie różnorodne licencje także są nam niezbędne, do świadczenia takich zadań. Dlatego jeżeli zastanawiamy się nad tym, czy uzyskanie takich dokumentów, załatwienie wszelkich formalności i uzyskanie pozwoleń, jest czymś co zrobimy we własnym zakresie, to tutaj nie bądźmy zaskoczeni sytuacją, kiedy okaże się to problematycznym zadaniem. Można iść krok dalej, i powiedzieć że certyfikat kompetencji zawodowych, albo jego użyczenie, to coś o co warto się starać zwłaszcza przy udziale kogoś, kto wie jak do tego zagadnienia jednocześnie podejść. Dodatkowo może nam zapewnić kompleksowe wsparcie, oraz pomoc w celu uzyskania właśnie takich dokumentów, dopełnieniu wszystkich potrzebnych formalności prawnych, by móc działać na rynku usług transportowych.

Zamierzasz otworzyć własną firmę transportową?

O czym trzeba pamiętać, przy świadczeniu usług typowo transportowych?

O czym więc powinniśmy pamiętać, przy chęci świadczenia usług typowo transportowych? Mianowicie takich kwestiach, jak zabezpieczeniu finansowym i udowodnieniu, zdolności w tym zakresie, ubezpieczeniu OC nie tylko przewoźnika ale także spedytora, i szeregu innych formalności oraz spraw, jakie musimy załatwić. Szereg ciekawych informacji o tym, znajdziemy dzięki stronie certyfikat kompetencji zawodowych, gdzie dodatkowo mamy okazję spotkać firmę, jaka jest skłonna w wielu sytuacjach oraz przypadkach, najzwyczajniej w świecie pomóc. Wspiera ona nie tylko aktualnych, ale też przyszłych przedsiębiorców którzy zamierzają działać w branży transportowej.