Kredyt na dużą kwotę, przykładowo kredyt hipoteczny, jest zobowiązaniem na wiele lat, dlatego klienci powinni dokładnie przeanalizować warunki.

Często na koszt kredytu składa się wiele opłat, jest to nie tylko oprocentowanie, ale także różnego rodzaju koszty związane z przygotowaniem kredytu, ubezpieczeniem. Dlatego przeciętny klient często ma problem z obliczeniem raty kredytowej. Wówczas warto skontaktować się z doradcą kredytowym, który będzie mógł ocenić koszty, przygotować ofertę, która będzie najlepsza dla danego kredytu.

Jak uzyskać tani kredyt?

Wybór kredytu z pomocą doradcy finansowego

Bank przed podjęciem decyzji o pożyczeniu pieniędzy klientowi będzie go sprawdzał. Chodzi o zdolność kredytową, czyli będą to przykładowo zarobki, miesięczne koszty utrzymania, różnego rodzaju wydatki. Dzięki temu bank może ocenić, czy klient będzie w stanie spłacać kredyt w danej wysokości. W przypadku kredytów hipotecznych będą to duże kwoty przez długi okres czasu. Dlatego też wnioski z oddziału wysyłane są do centrali, gdzie podejmowane są decyzje o przyznaniu kredytu, lub też możemy spotkać się z decyzją odmowną. Dlatego warto odpowiednio się przygotować, zebrać niezbędne dokumenty, w wielu wypadkach możemy również nieco polepszyć naszą zdolność kredytową.

Doradca finansowy jest osobą niezależną, która zna rynek, wie w jaki sposób naliczane są różnego rodzaju opłaty. Dzięki temu może szybko wybrać najlepszą ofertę. Często aby obliczyć koszty należy brać pod uwagę wysokość kwoty, okres spłaty, jak również wiele innych czynników. Doradca pomaga klientowi wypełnić wniosek, określi jakie dokumenty będą konieczne w przypadku danego banku. Niekiedy doradca może doradzić także złożenie wniosku kredytowego w kilku bankach, aby można było porównać ostateczne koszty.

Warto skontaktować się z doradcą finansowym telefonicznie czy też za pomocą poczty elektronicznej, aby zapytać o warunki współpracy, możliwość spotkania. Na stronie internetowej http://www.strzylak.pl znajdziemy dane kontaktowe, dzięki czemu będziemy mogli podjąć współpracę z doradcą finansowym. W ten sposób możemy liczyć na znalezienie bardzo ciekawej oferty, dostosowanej do naszych potrzeb.