Noszą je największe gwiazdy Hollywood oraz celebrytki.

Okulary mogą nie tylko służyć celom zdrowotnym oraz poprawiać nasz wzrok, ale również być modnym dodatkiem do każdej stylizacji. O ich wciąż niesłabnącej popularności świadczy fakt, że są wykorzystywane także przez osoby, które nie mają wady wzroku.

Okulary do czytania mogą być nie tylko praktyczne, ale również estetyczne i bardzo modne. Każdego roku producenci wypuszczają na rynek kolejne modele, które można zestawiać z ulubionymi ubraniami. Do czytania wykorzystywane są najczęściej okulary jednoogniskowe. Jeżeli jednak kiepsko widzimy zarówno z bliska, jak i z daleka powinniśmy zastanowić się nad wyborem okularów dwuogniskowych albo progresywnych. Dzięki temu korzystając tylko z jednej pary okularów, możemy skutecznie poprawić swój wzrok. A jakie okulary wybrać, żeby wyglądać modnie i zjawiskowo? Przyjrzyjmy się najnowszym trendom.

Oversize albo Aviator

Oversize to trend polegający na noszeniu zbyt dużych ubrań i popularny już od kilku sezonów. W tym roku ten trend będzie dotyczył również okularów damskich. Znakomicie prezentują się równie duże metalowe oprawki, ale też te wykonane z plastiku. Występują w licznych kolorach oraz wariantach, zatem pasują każdej osobie.

Aviatory to okulary modne już od wielu sezonów. Mowa tu nie tylko o klasycznych Ray-banach, ale także nowoczesnych modelach inspirowanych tradycyjnymi Aviatorami. Ten rodzaj oprawek sprawia, że świetnie będą wyglądać nie tylko podczas codziennych stylizacji, ale również tych eleganckich. Z kolei okulary w stylu retro i vintage to klasyczne modele odwołujące się do mody lat 60., 70. i 80., ale także tej przedwojennej. Mogą być wzbogacone o kolorowe, energiczne dodatki, wzory czy transparentne oprawki. Szczególnie modne będą tutaj tak zwane kocie okulary albo lenonki święcące triumfy w latach siedemdziesiątych.

Modne okulary damskie do czytania – które modele wybrać?

Pastelowe kolory

W tym roku w modzie będą dominować pastelowe barwy – znajdziemy je nie tylko w tkaninach, ale także w stylowych dodatkach i akcesoriach takich jak torebki, apaszki czy buty. Z pewnością bardzo modne będą również okulary z pastelowymi oprawkami. Tak dobrane oprawki dodadzą uroku każdej twarzy oraz sprawią, że będzie ona jasna i rozświetlona. Kolor to oczywiście tylko jeden z aspektów bowiem pastelowe oprawki oferowane są w rozmaitych wariantach, dzięki czemu każda z nas wybierze te, które pasują do niej najlepiej.

Geometryczne oprawki

Oprawki geometryczne to kolejny trend, który będzie w modzie w tym roku. Znajdziemy je w ofercie każdego liczącego się producenta okularów. Chociaż tradycyjnie wybieramy oprawki prostokątne lub okrągłe, tym razem warto postawić nie na bezpieczne klasyki, lecz nieco bardziej odważne kształty, oprawki skonstruowane z metalu lub tworzywa sztucznego, a także oprawki z printem w fantazyjne wzory lub w panterkę. Takie geometryczne oprawki są polecane na przykład osobom z wysokim czołem lub dużym nosem, bo ich kształt pozwoli zamaskować wszelkie niedoskonałości.

Okulary do czytania damskie są nie tylko przydatne i pomagają w codziennym życiu, ale mogą być również bardzo modnym dodatkiem. Warto odwiedzić najbliższy salon optyczny oraz wybrać ten model, który najbardziej nam się podoba.