Skąd bierze się opinia, na temat niskiej skuteczności firm windykacyjnych, oraz co sprawia, iż ich działania niemal zawsze nie przynoszą zamierzonego efektu, a często też doprowadzają do sytuacji, kiedy wierzyciel traci jedynie swój cenny czas? Oczywiście w przypadku takiego pytania, należy przede wszystkim skupić się na tym co najważniejsze, a więc kompetencjach firm windykacyjnych.

Jednocześnie prawnych narzędzi jakie mogą one użyć w celu nie tylko namierzenia, ale też zmuszenia dłużnika do spłaty posiadanych przez niego zobowiązań. Niestety firmy windykacyjne nie mogą za wiele zrobić, oprócz wysłania informacji lub przekazania propozycji zawarcia ugody, zatem niech nie dziwi sytuacja w jakiej dłużnik nic nie robi sobie z takiego faktu. Dopiero pojawienie się komornika, może w tym zakresie cokolwiek zmienić, dodatkowo też sprawić, iż uda się podjąć bardziej rzeczowe i konkretne działania. Egzekucja należności przy udziale komornika sprawić, iż to szereg czynności oraz zadań, jakie realizuje on wedle obowiązującego prawa w naszym imieniu. Może mieć tutaj miejsce licytacja komornicza, a więc przejęcie majątku którym dysponuje dłużnik, na poczet pokrycia wszystkich zobowiązań jakie aktualnie posiada. Dodatkowo zajęciu ulegają też środki znajdujące się na kontach bankowych, czy jest zajęta określona kwota z wypłaty, emerytury lub renty jaką dłużnik w tym przypadku pobiera.

Firmy windykacyjne są mało skuteczne w odzyskiwaniu długów

Wybierz kancelarię komorniczą zamiast firmy windykacyjnej

Czy zatem nie ma najmniejszego sensu korzystać z firm windykacyjnych? Dlaczego ktoś będący wierzycielem, i dysponujący nakazem zapłaty, powinien w takiej sytuacji wybrać kancelarię komorniczą? Przede wszystkim jak wspomniano oraz powiedziano powyżej, kancelarie komornicze posiadają ogromne w zakresie egzekwowania długów doświadczenie, także wiedzą, jak do takiego zadania podejść. Wystarczy przejść pod adres internetowy komornik struk-zielińska Praga⁣, by nie tylko zdać sobie z tego sprawę, ale też mieć sposobność do bliższego przyjrzenia się ofercie profesjonalnej kancelarii komorniczej.