Transport to podstawa sprawnie działającej gospodarki. Jego odpowiednie działanie stawia wiele wyzwań – przed producentami jak i przewoźnikami. Pomocą w tej sytuacji może być zastosowanie odpowiednich systemów transportowych, które wesprą właścicieli podczas całego procesu. Przykładem takich rozwiązań są zestawy BDF.

Czym są zestaw BDF? 

Zestaw BDF – nadwozie wymienne wraz z podwoziem kontenerowym i ciągnikiem siodłowym. Jest to  rozwiązanie dostosowane do transportu intermodalnego. Zyskujące na popularności rozwiązanie jest dostosowane do przewozu towarów różnym środkami transportu.  

Stosowany kontener gotowy jest do szybkiego i łatwego demontażu, a dodatkowo sam może posłużyć jako mobilny magazyn.  

Zabudowa BDF w transporcie intermodalnym 

 Stosowanie rozwiązań intermodalnych w transporcie ułatwia pracę kierowców, a także zimniejsza ponoszone przez przedsiębiorców koszty. Zestaw BDF pozwala na łatwe przekazanie ładunku w dalszą morską lub lotniczą drogę.  

Dodatkowo kierowca po dostarczeniu ładunku nie musi czekać na rozładunek, co ogranicza całkowany czas transportu.  

 Zalety nadwozi wymiennych BDF 

  • Oszczędność czasu przy przeładunku  
  • Kontener BDF służyć może jako osobny magazyn  
  • Zmniejszenie kosztów związanych z logistyką, spedycją, transportem  

 

Zabudowa BDF w firmie transportowej 

 Zestawy BDF sprawują się dobrze zarówno w tradycyjnych branżach, jak i tych nowych związanych np. z e-commerce. Warto zauważyć, że pomimo, że kontenery najczęściej wykonywane są ze stali to mają one relatywnie niską masę własną. Jest to okazja do zmniejszenia wagi pojazdu, a w efekcie zmniejszenia zużycia paliwa.  

Zastosowanie w swojej firmie zestawów BDF daje też możliwość zmniejszenia ilości posiadanych ciągników siodłowych. Na jeden zestaw (samochód z przyczepą) może przypadać od kilku do kilkunastu nadwozi wymiennych BDF. Samo nadwozie wymienne spełniać może również rolę magazynu.  

Zestaw BDF – ekologiczne rozwiązanie przyszłości 

Transport intermodalny ma  pozytywny wpływ również na aspekt ekologiczny. Nadwozia wymienne pomagają wyeliminować nadprogramowe (często puste) przejazdy, które są znacznym problemem dla firm, a także samego środowiska.