Nie ma to jak kemping! Naprawdę nie ma nic, co mogłoby przewyższyć uczucie cieszenia się naturą z pierwszej ręki i obserwowania jej piękna.

Biwakowanie to aktywność, na którą trzeba się jednak przygotować, ponieważ wyjazd bez odpowiedniego przygotowania może doprowadzić do niekomfortowej, a nawet niebezpiecznej sytuacji.Wspaniałym przedmiotem, który można schować do plecaka kempingowego, gdy wybierasz się w plener, jest torba Ziploc wypełniona kłaczkami suszarki. Nie ma lepszego materiału zapalającego niż kłaczki suszarni. Będzie podtrzymywać iskrę i szybko i skutecznie rozpalić ogień. Suszarka nie zajmuje prawie miejsca w paczce i jest bardzo lekka.Te duże, kolorowe plastikowe pojemniki do przechowywania stanowią doskonałe miejsce do przechowywania i porządkowania całego sprzętu kempingowego. W domu trzymaj go w szafie lub garażu, a tuż przed wyjazdem na kemping włóż go do bagażnika. Powinien być szczelny, suchy i łatwo dostępny.Upewnij się, że masz przy sobie apteczkę pierwszej pomocy. Alternatywnie możesz zapakować niektóre zapasy w plastikową torbę. Chociaż miejmy nadzieję, że Twoja podróż będzie wolna od obrażeń, nigdy nie wiadomo. Najlepiej być przygotowanym tak, aby jak najlepiej radzić sobie ze wszystkim, co się dzieje.Upewnij się, że wiesz, jakie szpitale znajdują się w pobliżu Twojego kempingu i jak się do nich dostać. Chociaż nie chcesz myśleć o tym, co złego dzieje się podczas Twojej podróży, jest to możliwe. Niektóre urazy będą wymagały wizyty u lekarza, więc najlepiej jest wiedzieć, dokąd się udać, zanim coś się stanie i wpadniesz w panikę.Poszukaj sklepów spożywczych w pobliżu kempingu. Upewnij się, że wiesz, jak się do nich dostać. Przydatne wskazówki dotyczące rodzinnego kempingu wypełnionego zabawą

W szczególności, jeśli Twoja podróż trwa dłużej niż trzy lub cztery dni, jedzenie, które zabierasz ze sobą, prawdopodobnie nie wystarczy na całą podróż.

Nie tylko to, ale twoja rodzina będzie zmęczona jedzeniem tych samych rzeczy dzień po dniu. Kluczem jest różnorodność.Postaraj się, aby obóz był w pełni przygotowany do zmroku. Jeśli jedziesz kamperem, powinieneś znaleźć bezpieczne miejsce parkingowe. Jeśli masz namiot, znajdź suchy, płaski teren. Robienie tego, gdy nadal jest światło dzienne, pozwala zapoznać się z okolicą. Będziesz mógł widzieć dzięki słońcu i będzie ci łatwiej.Podróżując na miejsce kempingu, zaplanuj zatrzymanie się i zjedzenie posiłku, gdy będziesz w pobliżu kempingu, ale przed faktycznym przybyciem. Dobrze nakarmione przed przyjazdem złagodzi frustrację, jeśli kemping jest pełny lub jeśli przygotowanie sprzętu zajmie więcej czasu. Wykorzystaj tę przerwę, aby omówić swoje plany i przypomnieć wszystkim, jak zachować bezpieczeństwo!Dowiedz się, jak będzie gotowane twoje jedzenie. Musisz zastanowić się, jak będziesz przygotowywać wszystkie posiłki. Potrzebujesz węgla drzewnego? Być może potrzebujesz małego zbiornika z propanem. Gotowanie każdego posiłku na otwartym ogniu może być trudne; bez względu na to, jak bardzo może się to wydawać zabawne.Kiedy wychodzisz, nie zabieraj ze sobą niczego, co należy do natury. Baw się i rób zdjęcia, ale kiedy ładujesz samochód, upewnij się, że kamienie, szyszki i inne przedmioty pozostają na swoim miejscu. To jedna z niewypowiedzianych zasad biwakowania. Każdy powinien mieć taką samą możliwość cieszenia się tymi rzeczami.Podsumowując, nic nie przebije świetnej wycieczki na kemping. Krajobraz, przebywanie w otoczeniu przyrody i świeże powietrze to wspaniałe rzeczy, którymi można się cieszyć podczas biwakowania. Jeśli wykorzystasz informacje, które przeczytałeś w powyższym artykule, z pewnością spędzisz wspaniały, spokojny czas.