Posiadanie pieniędzy do wydania jest miłe! Jednak wydawanie tego, na co cię nie stać, nie jest! Rzuć okiem na te proste wskazówki, które pomogą Ci zarządzać finansami osobistymi i pozwolą Ci wydawać to, czego potrzebujesz, jednocześnie oszczędzając na to, czego chcesz.Aby śledzić swoje osobiste finanse, użyj aplikacji na smartfona lub ostrzeżenia kalendarza na komputerze lub telefonie, aby poinformować Cię, kiedy należy zapłacić rachunki.

Powinieneś ustalić cele dotyczące tego, ile chcesz wydać do określonego dnia w miesiącu. Działa to, ponieważ jest to łatwe przypomnienie i nie musisz nawet o tym myśleć po skonfigurowaniu.Porozmawiaj z przedstawicielem inwestycyjnym lub planistą finansowym. Nawet jeśli nie jesteś w stanie toczyć forsy lub nie możesz wrzucać setek dolarów miesięcznie na konto inwestycyjne, coś jest lepsze niż nic. Poproś ich o radę na temat najlepszych opcji oszczędzania i emerytury, a następnie zacznij to robić już dziś, nawet jeśli jest to tylko kilka dolarów miesięcznie.Jednym z najlepszych sposobów na rozpoczęcie oszczędzania jest zdobycie staromodnej skarbonki. Zdobądź duży plastikowy, którego nie można otworzyć. Wrzuć całą resztę do swojej skarbonki, a jeśli znajdziesz pieniądze lub dostaniesz pieniądze w prezencie, włóż połowę do skarbonki. Kiedy skarbonka jest pełna, rozetnij ją. Będziesz miał świetny start z kontem oszczędnościowym.Aby zmaksymalizować pieniądze w portfelu, staraj się nie robić zakupów na pusty żołądek. Kiedy jesteś głodny, jesteś bardziej podatny na zakupy pod wpływem impulsu, biorąc pod uwagę wyższy poziom stresu i niepokoju. Dodatkowo zazwyczaj wydasz pieniądze na fast food, które z czasem się zsumują.Weź pod uwagę opłaty za taksówkę, przygotowując się finansowo do podróży. Już dziś przestań chwiać się w swoich finansach osobistych

Większość ludzi jest zbyt zajęta myśleniem o wydatkach na hotel, jedzenie i wypoczynek, aby pamiętać, że potrzebują pieniędzy na taksówki.

Dokonując rezerwacji taksówki lub samochodu, zapytaj telefonicznie ile przejazdu, abyś wiedział, ile odłożyć.Zarejestruj się w usługach alertów bankowych online, które mogą być oferowane przez Twój bank. Bank wyśle ​​Ci wiadomość e-mail lub SMS, gdy na Twoim koncie zostaną wprowadzone ważne zmiany. Posiadanie alertów o niskim saldzie i dużych zakupach może uchronić Cię przed opłatami za debet i szybko zidentyfikować oszustwa.Spróbuj zrobić własne prezenty świąteczne zamiast marnować wszystkie pieniądze na rzeczy kupione w sklepie. Zamiast spędzać czas na zakupach, możesz być sprytny i robić prezenty. Kreatywność może pomóc Ci zredukować wydatki, a także zwiększyć Twoją wartość netto.Jeśli próbujesz naprawić swoją zdolność kredytową, musisz uzbroić się w cierpliwość. Zmiany wyniku nie nastąpią dzień po opłaceniu rachunku karty kredytowej. Może minąć do dziesięciu lat, zanim stary dług zniknie z Twojej historii kredytowej. Kontynuuj płacenie rachunków na czas, a dotrzesz do celu.Jeśli dana osoba nie korzysta ze swoich starych podręczników, które może mieć z poprzednich semestrów lub lat szkoły, książki te często mogą zostać zwrócone jako miły dodatek do osobistych finansów. To dobrodziejstwo w postaci pieniędzy, które pochodzi z niewykorzystanego źródła, może być niezłym kawałkiem pieniędzy, które można zaoszczędzić.Czy jesteś teraz gotowy, aby przejąć kontrolę nad swoimi finansami osobistymi? Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci mądrze zarządzać swoimi pieniędzmi! Pamiętaj, aby być cierpliwym! To, czego możesz nie być w stanie zrobić dzisiaj, może nie być prawdą jutro!