W wielu domach występuje twarda woda z wodociągów.

Nie jest ona dla nas w żaden sposób szkodliwa, ale może wpływać na smak i zapach wody, jak również odkładanie się kamienia w czajnikach i ekspresach, a także powoduje nalot na powierzchni herbaty czy innych gorących napojów. Możemy zatem filtrować wodę z kranu, używając do tego specjalnego dzbanka z filtrem w domu czy w pracy.

Jeśli masz twardą wodę w kranie możesz ją filtrować

Filtry wody do dzbanków oczyszczają wodę z kranu

Dzbanki filtrujące mogą usuwać z wody pitnej ołów, miedź, rtęć i inne metale, chlor i pestycydy oraz inne związki negatywnie wpływające na jej smak i zapach. Niektóre azotany, rozpuszczone minerały i bakterie mogą przejść przez proces filtracji, ponieważ nie wiążą się z węglem jak związki metali. Rozpuszczone minerały nie są zbyt dużym problemem zdrowotnym, ale mogą wpływać na smak naszej wody. Woda, która płynie z naszych kranów, jest również uzdatniana, aby usunąć wszelkie szkodliwe wirusy i bakterie, więc nie musisz się martwić, jeśli filtr nie wyłapuje wszystkiego.

Ponieważ woda musi przepłynąć przez filtr i zostać oczyszczona, napełnienie dzbanka i przygotowanie wody do spożycia czy gotowania może chwilę potrwać. Może to zająć od kilku minut do 10-15 minut, w zależności od wielkości i rodzaju dzbanka oraz filtra. Nie powinno to jednak stanowić problemu, szczególnie jeśli napełnisz dzbanek wcześniej. Należy również pamiętać o regularnej wymianie filtra, zazwyczaj filtr dzbanka trzeba wymienić po przefiltrowaniu około 200 litrów wody lub upływie dwóch miesięcy, zależy to od zaleceń producenta.

Większość dzbanków można przechowywać w lodówce, nawet na półce drzwiczek, ale warto sprawdzić to przed zakupem. Istnieje wiele korzyści z wyboru dzbanka filtrującego zamiast picia wody z kranu, a nawet wody butelkowanej. Przede wszystkim filtry wody do dzbanka Dafi dzbanek filtrujący 2.0 l to czysta i bezpieczna woda, przyjemna w smaku i zapachu. Dzbanki są również praktyczne i łatwe w użytkowaniu, dostępne są różne rozmiary i kolory, możemy je dobrać do naszych potrzeb i oczekiwań. Dzięki dzbankom z filtrem wody możemy całkowicie zrezygnować z kupowania wody w butelkach.