W przypadku upraw marihuany, bez względu na to czy będzie to uprawa na zewnątrz czy też wewnątrz pomieszczenia, warto zwrócić uwagę na występowanie różnego rodzaju zagrożeń, takich jak grzyby, insekty czy też chwasty.

Z pewnością marihuana, podobnie jak i inne rośliny, może być podatna na działanie grzybów, które będą przykładowo osłabiały liście czy łodygi, przez co będziemy uzyskiwali niższe plony. Dodatkowo problemem mogą być insekty które będą gryzły nasze łodygi, prowadziły do obumierania liści, przez co cała roślina zostanie osłabiona, a w niektórych przypadkach może dojść do jej obumarcia.

Jakie zagrożenia mogą wystąpić w uprawach marihuany?

Jak chronić konopie przed zagrożeniami?

Zatem jeżeli zauważymy różnego rodzaju insekty, powinniśmy zastosować odpowiednie środki, małe insekty mogą posiadać różne kolory, mogą być to białe larwy, lub też zielone czy też czarne. Dodatkowo nasze rośliny mogą być zaatakowane przez różnego rodzaju grzyby, w tym przypadku grzyby mogą przedostać się z gleby, zostać także przeniesione z innych roślin. Może objawiać się to przykładowo obumieranie liści, które może rozpocząć się zmianą koloru, mogą powstać przykładowo małe brązowe plamy na łodygach czy też liściach. Oczywiście należy zidentyfikować problem, dobrać odpowiedni sposób przeciwdziałania.

W większych uprawach dużym problemem mogą być chwasty, w tym przypadku możemy stosować bardzo skuteczne środki chwastobójcze, możemy zastosować je prewencyjnie doglebowo w okresie wzrostu. W ten sposób wzrost chwastów zostanie opóźniony, dzięki czemu nasze rośliny uprawne będą miały większe szanse na uzyskanie odpowiedniej wielkości, dzięki temu uzyskamy wysokie plony. Oczywiście chwasty mogą pojawiać się w różnych etapach rozwoju rośliny, wówczas możemy stosować preparaty dolistne, możemy wykorzystać opryski, które bardzo skutecznie sprawdzą się w przypadku roślin rozwiniętych.

Oczywiście powinniśmy zastosować herbicydy odpowiednie dla danego rodzaju rośliny, są to środki ochrony roślin, które działają selektywnie nie uszkadzając naszych upraw. Możemy zakupić przykładowo mogeton 50 wp cena tego preparatu wynosi kilkanaście złotych, działanie jest bardzo skuteczne, dlatego będzie to bardzo dobry pomysł, jeżeli zauważymy w naszych uprawach występowanie mchu czy też wątrobowców.