Jak sławne aktorki zachowują się tak wspaniale, gdy się starzeją? Szczególnie dobrze dbają o swoją skórę, co TY możesz skopiować z własnego domu! Oto kilka sprawdzonych pomysłów, które zebraliśmy, aby pomóc Ci w pielęgnacji skóry, abyś mógł się starzeć z wdziękiem.Aby zachować czystość skóry, utrzymuj makijaż w czystości.

Pamiętaj, aby wymienić stary makijaż na nowszy. Wyrzuć stare gąbki używane do aplikacji i miej pod ręką te, które będą potrzebne. Uważaj na makijaż, taki jak tusz do rzęs, który może gromadzić wiele bakterii, jeśli nie jest wymieniany co kilka miesięcy.Aby zachować zdrową skórę, pamiętaj o częstym złuszczaniu. Zapewni to, że stare i martwe komórki skóry zostaną usunięte, a Ty pozostaniesz z nową, promienną skórą. Można tego dokonać poprzez szorowanie materiałem ściernym lub środkami chemicznymi. Pamiętaj jednak, aby nie robić tego za dużo, ponieważ może to doprowadzić do zaczerwienienia skóry.Promienie słoneczne są najwyższe od 10 rano do 14 po południu. Unikaj bezpośredniego przebywania na słońcu w tych godzinach, nosząc krem ​​z filtrem lub odzież ochronną. Szkodliwe promienie słoneczne przedwcześnie postarzają skórę i sprawiają, że wyglądasz na starszą niż w rzeczywistości. Odwrócenie tych afektów może być później trudne.Opalanie jest czymś, czego powinieneś unikać za wszelką cenę, jeśli możesz. Kiedy się opalasz, sztuczne promienie światła mogą uszkodzić powierzchnię skóry i powodować wypryski z podrażnienia i suchości, które będziesz odczuwać. Opalanie może również trwale uszkodzić pory, tworząc widoczne ślady na twarzy.Płatki owsiane to nie tylko śniadanie. Pomaga również w swędzeniu skóry. Gorące porady dotyczące pielęgnacji skóry, które pomogą Ci wyglądać lepiej niż kiedykolwiek

Koloidalne płatki owsiane mogą pomóc w swędzeniu skóry spowodowanej egzemą, łuszczycą, ukąszeniami owadów i bluszczem trującym.

Dodanie filiżanki lub dwóch koloidalnych płatków owsianych do ciepłej kąpieli pomaga leczyć swędzącą skórę. Następnie spłucz zimną wodą, a następnie osusz ręcznikiem. Można to zrobić do trzech razy dziennie, aby uzyskać ulgę.Zadbaj o swoje dłonie szczególnie zimą. Zimna pogoda może wyschnąć i popękać cienką skórę na dłoniach. Noś rękawiczki, gdy wychodzisz na zewnątrz i zainwestuj w parę, która zapewni Ci ciepło i ciepło. Aby odwrócić suchość, użyj silnego kremu nawilżającego i załóż bawełniane rękawiczki do łóżka, aby umożliwić rozpoczęcie gojenia.Do codziennej pielęgnacji skóry należy dodać maskę na twarz. Świetna maska ​​​​na twarz pomoże nawilżyć suchą skórę lub usunąć nadmiar sebum ze skóry. Istnieje wiele opcji masek na twarz, które możesz kupić lub zrobić własną z przedmiotów ze spiżarni.Aby odpowiednio zadbać o swoją skórę, weź prysznic po ćwiczeniach lub wysiłku fizycznym. Kiedy się pocisz, twoje ciało wytwarza wydzielinę zwaną sebum, która zatyka pory. Prysznic może pomóc w oczyszczeniu potu i sebum, które powodują pękanie skóry.Daj swojej skórze odpocząć. Zawsze usuwaj makijaż przed pójściem spać, używając delikatnego środka czyszczącego. Idź bez makijażu jeden dzień w tygodniu, jeśli to możliwe. Dzięki temu Twoja skóra może oddychać i się odmłodzić. Jeśli myśl o całkowitym odkryciu twarzy nie przemawia do ciebie, użyj barwiącego kremu nawilżającego, aby uzyskać odrobinę koloru.Jeśli będziesz codziennie nadążać za swoim harmonogramem pielęgnacji skóry, zapewniając skórze wszystkie składniki odżywcze i zabiegi, których potrzebuje, aby zachować miękkość, elastyczność i młody wygląd, nie będziesz mieć problemów w nadchodzących latach, a nawet dziesięcioleciach. Zawsze będziesz wyglądać absolutnie najlepiej w każdym wieku!