Przed budynkami często stosuje się zadaszenia przed wejściem, przy schodach, dzięki czemu możemy ochronić się przed deszczem, śniegiem.

W zależności od stylu budynku możemy dobrać różne rodzaje daszków, obecnie w przypadku nowoczesnych budynków często stosuje się daszki szklane, który dobrze pasują z dodatkami metalowymi, może być to stal nierdzewna czy też ocynkowana.

Nowoczesne zadaszenia szklane

Szklane zadaszenia schodów

Zadaszenia to dobre rozwiązanie w przypadku drzwi wejściowych, ale także tarasu czy też balkonu, mogą posiadać one nieco większą powierzchnię, dostosowaną do wymagań klientów. Spotykamy je przy bankomatach, przed sklepami, siedzibami firm czy też urzędami. Jest to rozwiązanie, które chroni nie tylko przed deszczem, ale także będzie odporne na działanie gradu, promieni UV. W przypadku daszków szklanych wykorzystuje się solidne konstrukcje ze szkła hartowanego, można wykorzystać różne systemy nośne, które będą nie tylko wytrzymałe, ale również estetyczne. Dostępne są także elementy nośne ze stali malowanej proszkowo, dzięki czemu łatwo dostosujemy daszek do kolorystyki elewacji.

Nowoczesne zadaszenia schodowe mogą być dopasowane do barierek schodów zewnętrznych, można wykorzystać wiele ciekawych rozwiązań. Producenci dostosują szerokość, długość do rozmiaru schodów, może być to większy daszek przed wejściem, a także zadaszenie podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Daszek pełni funkcję ochronną, dzięki temu w okresie zimowym na schodach nie będzie osadzał się śnieg, czy też nie powstanie warstwa lodu, co mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo użytkowników. Dodatkowo można wykonać ścianki boczne szklane, dostosować ich wysokość. Możliwości są praktycznie nieograniczone, producent oferuje wykonanie projektu czy też może opracować zadaszenie według pomysłu klienta.

Odpowiednio przygotowane zadaszenie schodów będzie wpływało na bezpieczeństwo, ale także może być estetyczne. Zadaszenia szklane będą pasowały do nowoczesnych budynków, można wybrać różne rodzaje elementów nośnych, ze stali nierdzewnej, ocynkowanej czy też malowanej proszku co pozwoli dobrać kolor.