Ze wszystkich zmian, jakie zachodzą u dziewcząt w nastoletnich latach, noszenie pierwszego stanika jest jedną z najważniejszych.

Jeśli nadszedł czas, abyś wybrała się na zakupy po swój pierwszy biustonosz lub jeśli szukasz porady przy zakupie stanika dla swojej córki, możesz znaleźć wiele wskazówek, których będziesz potrzebować. W sklepach znajdziemy wiele rozmiarów biustonoszy dla nastolatek, różnorodne fasony, a nawet kolory i wzory.

Czym się kierować podczas zakupu pierwszego biustonosza

Dla większego biustu odpowiedni będzie usztywniany staniczek bez fiszbin

Po pierwsze, biustonosze nie są kupowane po to, aby młoda dziewczyna czuła się nieswojo lub skrępowana, a w rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Pierwszy biustonosz powinien sprawić, że ubrania będą wyglądały jak najlepiej, zapewnią również odpowiedni poziom podparcia i powstrzymają widoczność piersi pod ubraniem. Nie martw się, kiedy inne dziewczyny w twoim wieku kupują biustonosz i pamiętaj, że każdy rozwija się inaczej, więc nie ma ustalonego, określonego wieku, w którym powinnaś zacząć nosić stanik.

Jeśli chodzi o czas, powinno się zacząć nosić pierwszy biustonosz, gdy tylko pojawi się oznaka tkanki piersiowej, niezależnie od wieku. Na początku należy unikać biustonoszy z mocno usztywnianymi miseczkami i z fiszbinami, ponieważ mogą one uszkodzić rosnącą tkankę piersi, powodować z ból i dyskomfort. Możesz nosić takie staniki, gdy twoje piersi są w pełni rozwinięte. Należy również pamiętać o odpowiednim rozmiarze, biustonosz powinien ciasno przylegać do pleców, gdy jest założony na najwęższą haftkę, tak aby można go było poluzować w miarę powiększania się biustu.

Najważniejszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego rozmiaru biustonosza na początek, jest to, że rozmiar miseczki jest powiązany z rozmiarem paska na plecach. Oznacza to, że usztywniany staniczek bez fiszbin 65 B będzie miał mniejsze miseczki niż 80 B. W zależności od rozmiaru pleców, który do ciebie pasuje, powinieneś wybrać taki rozmiar miseczki, który całkowicie otacza piersi i nie wcina się pod ramiona.