Muchy zazwyczaj pojawiają się późną wiosną i niewiele jest rzeczy bardziej irytujących niż słuchanie muchy krążącej po domu, uderzającej o ściany i okna.

Trzeba je zwalczać w pomieszczeniach i zapobiegać ich przedostawaniu się do domów czy sklepów, ponieważ muchy roznoszą choroby i zanieczyszczają żywność, mogą również ugryźć człowieka lub zwierzę i spowodować zakażenie. Chociaż nie ma sposobu, aby dom był w pełni wolny od much i innych owadów latających przez cały czas, istnieją naprawdę dobre metody znacznego zmniejszenia liczby insektów, które się w pomieszczeniach znajdują.

Skuteczne metody walki z muchami

Bros na muchy zapobiega przedostawaniu się owadów do pomieszczeń

Najlepsze strategie zapobiegania obecności much w pomieszczeniach obejmują dwojakie podejście, a mianowicie odstraszenie jak największej liczby owadów od wejścia, a następnie radzenie sobie z tymi, które się do pomieszczeń dostaną. Im mniej much wlatuje do domu, tym łatwiej będzie się można ich pozbyć. Moskitiery w oknach prosty i niedrogi wynalazek, ale nadal bardzo skuteczny. Do zabezpieczenia drzwi wybierz zasłonę z metalowego łańcuszka, ponieważ ciężar utrzyma ją stabilną na wietrze i uniemożliwi muchom przesuwanie ich, aby przelecieć. Pozwala to na wpadanie do pomieszczenia świeżego powietrza, ale zapobiega przedostawaniu się większości much. Takie osłony są łatwe w instalacji, możesz je zostawić na całe lato, kiedy często otwierasz drzwi.

Muchy wlatują do twojego domu w poszukiwaniu jedzenia i miejscami do składania jaj. Przyciągają je głównie gnijące i rozkładające się produkty spożywcze oraz słodkie zapachy. Niewystarczająco szczelne pojemniki na odpadki, pozostawianie resztek żywności na wierzchu oraz pozwalanie, aby owoce i warzywa zaczęły się psuć zachęca muchy do wlatywania. Wprowadzając dobrą higienę i eliminując jak najwięcej odpadów żywnościowych, zmniejszysz liczbę much. Zamiast uganiać się za muchami po całym domu, wypróbuj skuteczne preparaty, jak te od znanej marki Bros.

Tak jak są zapachy, które przyciągają muchy, są też inne, które je odstraszają, ale są przyjemne dla ludzi, takie jak mięta pieprzowa, lawenda, trawa cytrynowa, bazylia, cytronela, goździki i cynamon. Możesz również wypróbować dwuskładnikowy preparat bros na muchy, który jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt.